http://www.delfi.lt/news/daily/Health/article.php

Citata:
Imunitetas – tarsi policija

Gydytojai tvirtina, kad vėžiu suserga net ir sveikuoliai. Kaip tai atsitinka? Docentas A.Maleckas apie vėžio vystymąsi aiškina labai vaizdžiai. Organizmą sudaro ląstelės, kaip visuomenę – nariai. Juos sieja nustatytos normos, ryšiai.

Ląstelės susijusios vienos su kitomis ir joms nedera atsiskirti, išeiti už nustatytų ribų. Jei tarpusavio ryšiai sutrinka, ląstelės išsilaisvina. Kaip visuomenėje jos narius nuo netipiškų poelgių saugo policija, taip ląstelių policija yra organizmo imunitetas. Jis gali sunaikinti iš ribų išklydusias ląsteles, tačiau pasitaiko tokių, kurios pabėga ir pradeda augti, daugintis.

Formuojasi auglys, bet jis – savas audinys ir organizmo „policija“ jo nepuola, neatpažįsta kaip teroristo. Dėl to pradinėse vėžio stadijose nieko neskauda. Auglys iki 1-2 centimetrų dydžio gali augti dešimt metų ir tik pasiekęs kritinę ribą didėja geometrine progresija. „Toks yra vėžio mechanizmas, todėl augliai, ypač virškinamojo trakto, diagnozuojami labai vėlai“, – paaiškino A.Maleckas.

 
Tokių ligų gydymas dabartyje vyksta  ne “policijos”, o išorinių “samdinių-smogikų” (chemoterapija, švitinimas, chirurginė invazija ir pan.) sąskaita. Tai kažkiek primena liūdnas invazijų situacijas  Vietname, Afganistane, Irake ir pan. kai žūsta daugybė niekuo dėtų civilių.
Nors gal tobulinant vietinės “policijos” metodus, jų aprūpinimą naujomis tech. priemonėmis galima irgi kažką pasiekti. Dar toliau, be „policijos“ yra ir “VRM”, “seimas” ir etc.

Pvz.:
Ligų gydymui/jų profilaktikai pritaikytinas ir  HTT metodas (tik ne bendruomeninėje žmonių versijoje, o bendruomeninėje ląstelių versijoje). Žinoma tai tinka, jei „žaisti“ judėjimo laipsnių (JL) dimensijose (su abipuse nauda tiek makro tiek mikro pasaulio suvokimui, jo koregavimui).

http://mokslofestivalis.eu/lt/news/45/20